Gelecek Partisi Büyük Zaferi Huzurevi Sakinleriyle Kutladı

Gelecek Partisi Maltepe Kadın Kolları, 30 Ağustos Zafer Bayramını, huzurevi sakinleriyle birlikte kutladı.

Gelecek Partisi Maltepe Kadın Kolları Başkanlığı 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Seçkin Yaşlı Bakım ve Huzurevi’nde kutlama programı düzenledi.

Parti yöneticileri büyük zaferin 101. Yıl dönümünü huzurevi sakinleriyle birlikte kutladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın, sunumunu ve açılış konuşmasını gazeteci Sıddıka Serap Baylan yaptı.

30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayarak sözlerine başlayan Baylan, “Büyük taarruzun 101. yıldönümünü ilk günkü gurur ve heyecandan hiçbir şey kaybetmeden aynı duygularla kutladığımız 30 Ağustos Zaferi ile Başkomutan Mustafa Kemal’in önderliğindeki yüce Türk ulusu, her safhası tek tek düşünülerek hazırlanan bu zafer, aziz yurduna ve bağımsızlığına kasteden işgal kuvvetleri karşısında Türk Ordusu’nun ortaya koyduğu eşsiz bir eserdir. Mutlak bir sonucu olarak kazanılmıştır” dedi.

Sıddıka Serap Baylan, “Anadolu halkı tek bir yumruk olarak, dış ve iç odakların ihanetleri karşısında ve yokluklar içerisinde büyük fedakârlıklarla verdiği kurtuluş savaşında, en son başkomutanlık meydan muharebesini de kazanarak kesin zafere ulaşmıştır. 19 Mayıs 1919 ‘da başlatılan Kurtuluş savaşıyla, istilacı düşman ordusuna üst üste darbeler vurulmuş, ancak yurdumuz içerisinde ilerleyen düşmanın vatanın bağrından atılabilmesi için sıra kesin sonuçlu bir harekâta gelmiştir. “Ya İstiklal Ya Ölüm” parolası ile başlayan muharebede elde edilen bu büyük zafer, Türk’ün bağrına dayanan hançerin Ulus’ça sökülmesi, özgürlük ve haysiyetimizi yok etmek isteyenlerin dize getirilmesi destanıdır”  şeklinde konuştu. 

Programı organize eden Gelecek Partisi Maltepe Kadın Kolları Başkanı Gülay Özel’de konuşmasında bayram coşkusunu büyükleriyle birlikte yaşamaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” diyen Özel, tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten kalbi duygularımla kutluyorum” şeklinden konuştu.  

Sanayici İş İnsanı ve Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Kadın Kolları Genel Başkanı ve Hantek Kalıp Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Karakaş yaptığı konuşmasında, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının verdikleri mücadele ile 30 Ağustos’ta destan yazdıklarını söyledi.

Bir ve bütün olan Türk milletinin önünde yeni zaferler için hiçbir gücün duramayacağına inandığını ifade eden Karakaş, Atatürk ve silah arkadaşlarını, bağımsız Türk vatanı için hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Büyüklerimizle birlikte 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlamaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Gelecek Partisi Maltepe İlçe Başkanı Emrah Turgut da konuşmasına, Yalnızca Atatürk gibi bir liderin savaş meydanında kurabileceği ‘Zafer’, zafer benimdir diyebilenindir” sözleriyle başladı. “Bu zafer Atatürk’ün nasıl bir başkomutan olduğunun en açık göstergesidir” diyen Turgut, “evlatlarımız bu ülkenin geleceğidir, geçmişlerine sahip çıkmalarını sağlayarak geleceği inşa etmelerini teşvik etmeliyiz. Buradaki bu anlamlı buluşma bu nedenle çok önemlidir. Bağımsızlık mücadelesinde şehit olan büyüklerimizi rahmetle anıyor, bayramınızı kutluyorum” şeklinde konuştu.

Programa katılan Gelecek Partisi İstanbul İl başkanı Mehmet Kuğu ise konuşmasında, “101 sene önce o koşullarda o büyük zafer kazanıldıysa bizim aşamayacağımız bir engel yoktur” dedi.

Programı hazırlayan Gelecek Partisi Maltepe Kadın Kolları Başkanlığına teşekkür eden Kuğu, büyükleriyle birlikte olmaktan dolayı yaşadığı mutluluğunu dile getirdi.

Gelecek Partisi İstanbul İl başkanı Mehmet Kuğu , “30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıldönümü münasebetiyle başta büyük komutan Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyor, aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyorum dedi.

Programda yapılan konuşmaların ardından, Dragos Musiki Derneği sanatçıları Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdiler. Huzurevi sakinleri de zaman zaman şarkılara eşlik ederek keyifli bir gün geçirdiler.

Çeşitli ikramlarından sunulduğu programda, huzurevi sakinlerinden doğum günü 30 Ağustos olanlar içinse pasta kesildi.