Pendik Girişimci Kadınlardan 100. Yıl Kutlaması

Pendik Güçlü Girişimci Kadınalar Platformu, Cumhuriyet’in 100. Yılını kutladı. Kutlama programında buluşan kadınlar 100. Yıl coşkusunu hep birlikte yaşadı.

Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. Yıl kutlamaları hız kesmeden devam ediyor. Kutlamalar kapsamındaPendik Güçlü Girişimci Kadınalar Platformu’da Pendik’te kahvaltılı kutlama programı düzenledi.

İş kadınlarının büyük ilgi gösterdiği kutlama programında, Cumhuriyet’in 100. Yılını kutlaman mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden kadınlar, “bu büyük mirası daha da ileriye taşımaya ve Atatürk’ün açtığı yolda ilerlemeye var gücümüzle devam edeceğiz” dediler.

Programın açılış konuşmasını yapan

Milkella Süt Reçeli Yönetim Kurulu Başkanı ve Pendikli Güçlü Girişimci İş Kadını Platform Başkanı Vildan Taşkıran, Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. Yılını kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Cumhuriyet’in kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve rahmetle anan Başkan Taşkıran, cumhuriyetin kadınlara çok büyük kazanımlar sağladığını da ifade etti.

Bu özel günde bir arada olmaktan ve bu coşkuyu birlikte yaşamadan doları onur duyduğunu ifade eden Başkan Vidan Taşkıran, “Bu bayram, Türk milletinin birliği ve dayanışması için bir kutlama olmalıdır” Şeklinde konuştu.

Hantek Kalıp Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı ve Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Kadın Kolları Genel Başkanı Zehra Karakaş’ta konuşmasında, Cumhuriyet’in Türk Milletinin birlik ve beraberliğini temsil ettiğini söyledi.

Cumhuriyet’in 100. Yılının coşkuyla kutlandığına dikkat çeken Karakaş,” Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı kadınlarımızın omuzlarında yükselecek” dedi.

Pendikli Güçlü Girişimci İş Kadını Platform Başkan Yardımcısı ve MBA Okul Aile Birliği Daşkanı Duygu Yargıç ise konuşmasına Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. Yılını kutlayarak başladı.

Yargıç, “Türk milletinin birliğini her zaman koruyoruz. İşte bu birlik, Türkiye Cumhuriyeti’nin aydınlık geleceğini inşa etmek için en büyük gücümüzdür” şeklinde konuştu.

Programda yapılan konuşmaların ardından, kadınlar tarafından hazırlanan el emeği ürünler sergilenirken, hediye çekilişi de yapıldı.

Kutlama programın çekilen halaylarla son buldu.