Uskudar_solist_turku

Üsküdar‘da Solistler Geçidinde Türkü Şöleni

T.C. Kültür ve Turizm bakanlığına bağlı İstanbul Devlet Türk Halk Müziği Korosu “Solistler geçidi Konseri“ düzenledi. Üsküdar Altunizade Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konser gerçek bir türkü sölenine dönüştü.

Şef Uğur Kaya yönetiminindeki konser müzikseverlerin katılımıyla gerçek bir şölene dönüştü. Topluluk önce ”Dağlar siz ne dağlarsız“ adlı parçayla programı açtı. Daha sonra sırasıyla Nuray Tutuş “Yolun sonu görünüyor” ve “Gitme turnam vuracaklar”, Gülseren Erdağ “Sofulara vardım” ve “Yoruldum yorgunum”, Orçun Bora Kurtoğlu “Çaya iner ağlarım” ve “Kaşların arasına”, Cevat Dursun “Yıldız akşamdan doğarsın” ve “Bağlamam perde perde”, Neşe Demir ”Aldın aklım bir bakışta” ve “Ala gözlüm”, Cemal Kaya ”Eğim eğim olmuş gülün dalları” ve “Güzelim bir derde düştüm”, Ali İbicek “Açma zülüflerin” ve “Bu dünyada üç şey vardır sevilir” ve sonunda Sibel Beğde ”Başım alıp çıksam bir yüce dağa” ve “Derde düştüm dermanını ararım” türkülerini seslendirdiler.

sef Ugur Kaya_Sibel Begde

Konserde sahne alan saz sanatçıları: Uğur Kaya (Bağlama), Emirhan Kartal ve Mehmet Evren Hacıoğlu (Meydan Sazı), Mustafa Dilek Gül (Kamanca), Cem Doğan Killik (Mey), Ahmet Gümüş (Klarnet), İlker Çelik (Tar), Alper Uğurlar (Bas gitar), Şeyhmus Fidan (Akustik gitar), Harun Koç (Ritim sazlar).

Müziğin ritmine kendilerini kaptıran seyirciler hem keyifli anlar yaşadılar hem de koroya eşlik ettiler.