Astroloji Nedir?

Astroloji Nedir? 2020 Yılı ve Mart Ayı

Astroloji bilimdir. Yıldız bilimi. Astronomi’den farklı olarak özellikle insan genetiğinin kozmik ışınlarla programlanması ile ilgilidir. İnsan’ın kendini tanıması için kesinlikle gerekli olan ilimdir.

HZ.İNSAN’ın tasavvufta Halifetullah (ALLAH’IN HALİFESİ) olması sırrından dolayı; tasavvuf diliyle ALLAH’ın ruhumdan üfledim dediği esmaların;   yani data, anlam ve enerji yüklü elektromanyetik frekansların genetikle aktarılan veri tabanını; frekans anlam ve enerjileri doğrultusunda programlayarak, kişilik ve kader oluşturmasıdır Astroloji.

Aynı zamanda evrensel işletim mekanizmasıdır Astroloji. Hayatın işletim mekanizmasıdır… Ben kavramınızı oluşturan esma bileşimleriniz, beyin programınız, yazılımınız, tasarımınızdır. Bu kozmik programlama anne karnında 4.Ayda, 7.Ayda, 9.Ayda ve anne karnından çıkışla sabitleniyor.

Kimliğinizdir horoskobunuz (doğum haritanız). Tasavvufta buna Kader İlmi, Kader Sırrı denir. Kaderin mekanizması Astroloji (Yıldız Bilimi) ile açıklanır.

Doğum anı ile sabitlenen haritanızda; yükselen burcunuz, evleriniz

1. ev fiziksel görünüm, eylem tarzı, enerjisi, hayattaki yeni başlangıçlar,

2. para, maddi değerler, kazanç, gelirler,

3. iletişim, ilköğretim, yakın çevre, bilgiye ulaşma yayma, bireysel zihin,

4. aile, yuva, kökler,

5. eğlence, aşk, şans, çocuklar, 

6. günlük yaşam, fiziksel sağlık, iş arkadaşları, iş ortamı,

7. evlilik, ortaklık, birebir ikili ilişkiler,

8. ölüm, ölüm ötesi boyutlar, cinsellik, ortak değerler, ortak paralar, miras,

9. eğitim, yüksek öğrenim, din, felsefe, uzak ülkeler, uzun yolculuklar, mistik kavramlar, meslek,

10. kariyer, ünlü olmak, toplumda statü kazanmak,

11. arkadaşlıklar, kulüpler dernekler,sivil toplum örgütleri, insanlığa faydalı olma ve

12. bilinçaltı gece rüyalar iç alemler başka boyutlara açık olma durumu vb.), evlere düşen burçlar, evlere düşen  gezegenler ve bunların birbirleriyle yaptığı açılarla kişisel tasarım şekillenir.

Astroloji biliminden faydalanabilmeniz için öncelikle horoskop diye ifade edilen doğum haritanızı çıkarttırmanız ve kendinizi mizaç, hayat alanları ve potansiyelleri ile tanımanız lazım. Devamında ancak popüler astrolojiden faydalanabilirsiniz.

Genelde medyadaki anlatımlar, yükselen burçlar üzerinden olur ve transitler denen şu anki gezegen konumlarından bahsederler astrologlar. Ama ekteki horoskop örneğinden göreceğiniz gibi horoskobun çıkarılması ve yorumu ciddi bir iştir.

Mevcut transitlerin size özel etkilerini bilmek istiyorsanız hele, size özel horoskobun (doğum haritası) çıkarılması kesinlikle şarttır.

Bu yıl hem dünya hem toplumlar hem de bireyler için tam bir değişim dönüşüm yılı oluyor olacak 2020 yılı başındaki Oğlak burcunda toplanan gezegenlerle. Kova Çağı başlıyor 2020 ve devamında. Bir çağ kapanıp bir çağ açılıyor. Kova burcu özellikleri tüm dünyada görülecek. Konu uzun. Birgün İnşaallah sadece bu konuyu açarız değerli okurlar. Depremler, virüs salgınları kısaca doğal felaketler de konuyla bağlantılı.

23 Şubat 2020 Yeni Ayı Balık Burcunda Olacak

İslam aleminde MÜBAREK ÜÇ AYLAR BAŞLIYOR (RECEP ŞABAN RAMAZAN) Hakkıyla değerlendirerek bilinç boyutunda nice güzel açılımlar olsun İnşaallah. İbadetler, sohbetler, paylaşımlar artsın. ALLAH MADDİ MANEVİ BEREKETLENDİRSİN TÜM KARDEŞLERİMİ… GÜZEL İNSANLARI…

Bu yıl her anlamda maddi ve manevi dönüşümlere açık olarak, yaşanan sınavlarla kişi BEN KİMİM NEYİM? NEDEN NİÇİN YAŞIYORUM YAŞIYORUZ? demesi gerekiyor. Hayatı akan bir nehir gibi düşünürsek nehirle beraber akmak için nehrin ne tarafa gittiğini bilmesi gerekiyor. Yaşam sistemini okuma, düşünme, hayatı yeniden yapılandırma yılı bu yıl. Özellikle yılın ikinci yarısında anlam arayışı yüksek olacak.

Mart Ayındaki Önemli Transitlerden Biri “Merkür Rotarı” 16 Şubat – 10 Mart

Düşünceleri, düşüncelerin enerjisini içe yöneltme zamanı.bu dönem. Dış dünyada her türlü iletişim iletişim sistemleri, bilgi aktarma sistemleri hatta materyal alanlardaki iletme, taşımacılıkda da, dijital ortamlardaki bilgi aktarımlarında da hep aksamalar olur.

Bu dönemde merkür enerjisini içsel alemlere yönelttiğinden, öze yolculuklarda, kendini keşfetme sürecinde okuma düşünme fikir alışverişi süreçlerinde hızlanma görülür. Transit Merkür gezegeni sizin doğum haritanızda hangi evden geçiyorsa aksama buradan başlar. Ya da özellikle bu evle bağlantılı çözülmesi irdelenmesi gereken sorunlar vardır.

Bu dönemde yeni önemli işlere projelere başlamayın, belgeler imzalamayın, hatta önlem anlamında da bilgisayarınızın telefonunuzun veritabanını yedekleyin ki kayıplar yaşamayın. Zira iletişim ve bilgi teknolojileri hayatımızın her alanında artık.

Mart ayında Güneş Balık Burcunda, Merkür rotarı Balık Burcunda, Neptün Balık Burcunda olduğundan, kader kaderin sorgulanması, zorluklar anlamında kadere teslim olunan durumlar, virüsler hastalıklar, kayıplar, aldanma aldanışlar, rasyonel zihnin değerlendirmesinde yanlışlıklar ama diğer taraftan da beklenmedik sürpriz başlangıçlar, akışa bırakılırsa önüne çıkacak fırsatlar da bu dönemle ilgili.

Balık burcu bu arada insanlara şunu da dedirtip hissettirecek, bakın hepimiz evrensel sevgide biriz, bütünüz, birbirimizi hissedip yaralarımızı saralım. Ayrıştırıp bölünmeyelim. Birbirimize şifa da olabiliriz.

27-28 Şubat tarihleri de sevgi ilişkilerindeki, önemli bir başlangıç ve bitiş tarihi. Ay Venüs Uranüs birleşimi var.

Yine MARS OĞLAK BURCUNDA olacak (16 ŞUBAT-30 MART) arasında.

Enerji, savaşma, çaba sarfetmede inat, azim, öncülük, zor şartlar ama şartlar ne kadar zor olursa olsun başarma çabası. Toplumsal roller ve görevlerin kişiyi zorlaması.Geçim derdi ve toplumsal statü yer edinme çabaları gündemde hep ay boyunca.

Eğer enerjinizi ve statünüzü doğrudan insanlıktan kardeşlik bütünlükten yana kullanırsanız büyürsünüz sevdiklerinizle birlikte. Aksi durumda bireysellik ve çıkarçılık dönemi kova çağı ile birlikte kapanacak.

5 MART VENÜS’ÜN BOĞA BURCUNA GİRİŞİ. İlişkilerimizde daha güvenlik veren sabit değerler arayışı hakim olacak. Sanat, müzik, eğlence bu sektörlerde genişleme. Bireysel hayatımızda da sanatın güzelliklerin önemli ve öncelikli hale gelmesi gündeme gelebilir.

5-10 MART arası VENÜS-URANÜS KAVUŞUMU Boğa Burcunda. Sevgi ve aşk ilişkilerinde beklenmedik ani durumlar. Birdenbire ortaya çıkan aşk.Yeni ilişkiler başlangıcı. Süregelen ilişkilerde ani uyanışlar, biten ya da başlayan ilişkiler. Özellikle 8 Mart önemli. Farkında olarak günü yaşamak lazım. Çünkü Güneş Neptün birleşimi de var Balık Burcunda.Hayal edilen aşklar,fantastik aşklar ve tasavvufi anlamda aşkın günü.

11 MART AY-JUNO KAVUŞUMU TERAZİ BURCUNDA.Yasal sözleşme,evlilik ve kontratlar için güzel bir gün.

18 MART. ÇOK ÖNEMLİ. Enerjimizdeki önemli artışla birlikte, aydınlanma, idrak artışı ve duyguların dip yapmasıyla  hayatımızda önemli bir dönüm noktası olma durumu var. Mars Jupiter Satürn Plüto büyük gezegenler Oğlak burcunda çok yakın konumlanıyor ve enerji olarak birleşiyorlar. Herkesin hayatında önemli bir gün 18 MART. Enerjiyi bilgiyi duyguları farkında olarak doğru kullanma zamanı.

20 MART VE DEVAMINDA GÜNEŞ KOÇ BURCUNDA. Baharın başlangıcı,hayatımızdaki yeni başlangıçlar,eyleme geçişler.Tabii koç burcu sizin horoskobunuzda hangi evde ise bu alanda önemli yeni başlangıçlar yapabilirsiniz 24 Mart Yeni Ay’ı ile birlikte.Ama fevri çıkış yapmamanız gereken konularda da ayık olmanız gerekiyor.İşte o yüzden astroloji kişiye özel bir bilimdir aslında.

22 MART-1 TEMMUZ SATÜRN KOVA BURCUNDA. İş ve çalışma şartlarında özgürlük arayışı.Teknoloji ile bağlantılı yeni iş ve mesleklerin ortaya çıkışı. Birbirimiz ile daha çok ilgilenme.Sosyal grupların güçlenmesi.

Evet, ne yaşarsak yaşayalım deneyim olarak görelim İnşaallah. Tüm zorlukların üstesinden gelmede, kardeş olduğumuzu hatırlayalım, birbirimizin yaralarını saralım. Birlikten neler doğar. Sevgiden beslenelim. Birbirini kardeş olarak görenlere sahip çıkanlara ALLAH sonsuz sınırsız hazinelerinden maddi manevi yağdırsın İnşaallah. Zihnimizi düşüncelerimizi,duygularımızı ve yaşamlarımızı yeniden yapılandıralım.ALLAH kolaylıklar versin.

Görüşmek üzere