Başkent Market’in Yedinci Şubesi Altındağ’da Hizmete Açıldı

Ankara Halk Ekmek Fabrikası bünyesinde hizmet veren “Başkent Market”lerin sayısı artıyor. Ankara’daki 17 üretici kooperatifi ve birliğince üretilen 750’yi aşkın doğal ve yöresel ürünün taze ve uygun fiyatlarla satıldığı Başkent Market’in yedinci şubesi Dışkapı’da hizmete açıldı.

Başkent Market ve Başkent Büfe’ler Ankara genelinde her geçen gün yaygınlaşıyor. Başkent Market’in yedinci şubesi 14 Eylül 2021 tarihinde Altındağ Ziraat Mahallesi Ömer Halis Demir Caddesi No: 2/1 Dışkapı adresinde hizmete açıldı.

6 Milyon Ankaralıya En İyi Ve Kaliteli Hizmet

Hizmet ağını genişleterek Altındağ’da hizmete açılan Başkent Market Dışkapı şubesinde Ankara’daki 17 üretici kooperatifi ve birliğince üretilen 750’yi aşkın doğal ve yöresel ürünün satışı yapılacak. Aynı şekilde Halk Ekmek Fabrikası’nda üretilen sağlıklı, kaliteli ve güvenilir ekmek ve unlu mamulleri de raflardaki yerini alacak.

Başkent Market aracılığıyla şu ana kadar 9’u kadınlar tarafından kurulan 14 kooperatif ile 3 üretici birliğinden 50 milyon TL’yi aşkın doğal ve yöresel ürün satın alındı. Uygulama ile kurulan üretici kooperatiflerinde istihdam edilen kişi sayısı, üyeleri ile birlikte 900’e yükselirken yerinde istihdam sağlanarak şehre göçün de önüne geçilmesi hedefleniyor.

Hizmet Ağı Yaygınlaşıyor

Başkent Market’in Dışkapı şubesinin açılışını Halk Ekmek Genel Müdürü Dr. Hüseyin Velioğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Volkan Gönenç ve Genel Müdür Yardımcısı Mete Şenocak yaptı.

40 yıllık tecrübe ile hizmet ağını genişleterek Ankara halkına en iyi hizmeti sunduklarını belirten Halk Ekmek Genel Müdürü Dr. Hüseyin Velioğlu yaptığı konuşmada, “29 Nisan 2020’de Etimesgut’ta ilk şubesini açarak start verdiğimiz hizmet ağını her geçen gün genişletiyoruz. Bugün yedinci şubesini Dışkapı’da açtığımız Başkent Marketimizin Başkentli vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Mansur Yavaş başkanımızın hayata geçirdiği ‘Kırsal Kalkınma’ projesinin en önemli ayağını oluşturan Başkent Market uygulamasında önemli mesafe aldık. Başkent Market projesi ile üreticiler ile tüketiciler arasında aracı ve komisyoncuları ortadan kaldırarak kısa tedarik zinciri kurduk. Kasap reyonlarımızda Çubuk ve Kahramankazan’dan tedarik ettiğimiz et ürünlerinin de satışını gerçekleştiriyoruz. Hem üreticiler hem de tüketiciler kazanmış oluyor” dedi.

Bölge Sakinlerinden Tam Not

Başkent Market’in yeni şubesinin açılışına yoğun ilgi gösteren bölge sakinleri duygularını şu sözlerle ifade ettiler:

-Kemal Koçer: “Daha önce alışveriş yapmamıştım. Çok güzelmiş burası, seçenek çok fazla. Erişteler dikkatimi çekti, eşim evde yapmak için uğraşıyordu artık buradan alırız. Çok memnun kaldım.”

-Nejla Ünlüer: “İlk defa geliyorum. Açılışı görünce bakmak istedim. Memnun oldum görünce, erişte, tarhana gibi evde en çok tüketilen gıdalar var. Çok iyi oldu, hayırlı işler diliyorum.”

-Uğur Talyak: “Yeni şubeyi geziyorum. Bildiğimiz bir yer, temiz ve güvenilir ürünler olması biz tüketiciler açısından çok önemli. Mansur Başkan’a çok teşekkür ediyoruz. Vatandaşlar için bu tarz yerlerin her geçen gün yaygınlaşıyor olması çok güzel.”

-Şerife Akal: “Halk Ekmek’ten sürekli alışveriş yapıyoruz. Arkadaşlarımdan buranın açıldığını öğrendim ve geldim. Öğlen arasında alışveriş yapmak istedim. Mutlu olduk görünce, memnunuz. Sağlıklı olduğundan eminiz bu nedenle güveniyoruz. Fiyatları da günümüz şartlarına ve diğer marketlere göre avantajlı.”