CUMHURİYET BAYRAMI FOLKLOR ŞENLİĞİ RENKLİ GEÇTİ

Pazaryeri Halk Eğitimi Merkezi tarafından belediye kültür merkezinde düzenlenen “Folklor Şenliği” 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına renk kattı.

Şenliğe, Pendik’ten davet edilen folklorcular katıldı. Şenliğin açış konuşmasını yapan halk eğitimi merkezi müdürü Sedat Büyük; “Folklorumuzun oynanması, öğretilmesi ve yayılması gerektiğinin bilincinde olduklarını belirterek bu şenliği düzenlediklerini; şenliğe destek veren Pazaryeri Belediyesine, kuruluşlara, Penfolk derneği onursal başkanı Enver Tuksal’a ve tüm folklorculara teşekkür” etti.

Şenlikte sahneye çıkan Zeybek, Azeri def dansı, Roman dansı, Trabzon kız, Trabzon erkek horon ve Kırklareli ekiplerinin yanı sıra 64 ile 74 yaşları arasındaki kıdemli ve milli folklorcuların yer aldığı Bayburt ve Elazığ ekipleri izleyenlerden büyük alkış aldılar. CIOFF Türkiye Yöneticileri Sefa Ovalı ve Ali Ulu, etkinliğe davul zurna ile eşlik ederek nostalji kadrosuna destek verdiler.

 Halk eğitimi merkezinin hazırladığı plaket ve teşekkür belgeleri; belediye başkanı Zekiye Tekin, ilçe emniyet amiri Emrah Turan ve Bozüyük ilçe milli eğitim müdürü Mahmut Demir tarafından folklorculara verildi. Şenliğe Pazaryerililerin yanı sıra Bozüyüklü folklor severler de katıldı. 

Kapanışta söz alan belediye başkanı Zekiye Tekin; Folklor şenliğine destek veren Pendikli folklorculara ve emeği geçen herkese teşekkür etti.