Enuygun.com Son Dakika Plan Yapacakları Uyardı: Biletler Hızla Tükeniyor

Enuygun.com Son Dakika Plan Yapacakları Uyardı: Biletler Hızla Tükeniyor

Kurban Bayramı’nın 9 gün olmasıyla birlikte tatil planları da netleşmeye başladı. Türkiye’nin Lider Seyahat Sitesi enuygun.com’un paylaştığı verilere göre geçen yıl Kurban Bayramı’na kıyasla iç hatlar özelinde uçak biletine talep iki kat artarken, uçuş sayısı %25 azaldı. Bu hesaba göre günde 272 uçak seferi eksik durumda. Eğer hava yolları yeni yurt içi seferler eklemezse bayram tatili için uçak bileti bulmak imkânsız hale gelecek.

Uçak biletlerine talebin yüksek olduğuna dikkat çeken Enuygun.com Ticaret Direktörü Orkun Özkan, Kurban Bayramı seyahat planını son dakikaya bırakan tatilcilerin yoğun talep nedeniyle bilet bulmakta zorlanacaklarını vurguladı.

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olacağının duyurulmasıyla birlikte tatil rezervasyonlarında artış yaşanmaya başladı. Türkiye’nin Lider Seyahat Sitesi Enuygun.com’un verileri bu Kurban Bayramı’nda uçak biletine talebin geçen sene aynı döneme göre iki kat arttığını, uçuş sayısının ise dörtte bir oranda azaldığını gösteriyor. Söz konusu durum, tatil planını son dakikaya bırakan seyahat severlerin uçak bileti bulamayacağını gösteriyor.  Yapılan hesaplamalara göre şu an talebin karşılanması için günde 272 sefer gerekiyor. Eğer hava yolları yeni yurt içi seferler eklemezse bayram tatili için uçak bileti bulmak imkânsız hale gelecek. 

Enuygun Ticaret Direktörü Orkun Özkan: Plan yapmayı ertelemeyin

Havaların önceki tatil fırsatlarına göre daha sıcak olmasının tatilcileri Kurban Bayramı’nda seyahat etmeye yönelttiğini belirten Enuygun.com Ticaret Direktörü Orkun Özkan: “Bu tatilde koltuklar her zamankinden hızlı rezerve edildi. Söz konusu durumda tatil süresinin uzun olmasının ve temmuz ayının deniz tatili için en güzel aylardan biri olmasının etkisi büyük. Eğer tatile çıkmak isteyip planını son dakika yapacaklar varsa onlara olabildiğince hızlı şekilde uçak biletlerini satın almalarını öneririm. Çünkü talep yüksek olduğu için biletler hızla tükeniyor.” dedi.