Güçlü Kadın, Güçlü Toplum… Birlikte Daha Güçlüyüz

Sanayici İş İnsanı ve Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Kadın Kolları Genel Başkanı Zehra Karakaş, muharrem ayı dolayısıyla Kurtköy HANTEK KALIP SANAYİ salonunda aşure ikramında bulundu.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan  aşure ikramı etkinliğine, CHP listesinden İstanbul 1. bölge milletvekili Selim Temurci , Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı. Mehmet Kuğu, Maltepe İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Özen,Sinop  İş adamları derneği (SİAD )  başkan yardımcısı Adem Öztürk  Dünya Çorumlular konfederasyon başkanı Metin Akkuş, Sinop Gerze köy dernek başkanı Mehmet Ali Kuş, iş insanları, parti üyeleri STK başkanları, çevre esnaf ve komşuları ve birçok vatandaşın katılımları ile aşure ikramı yapıldı.

Birlik, beraberlik, kardeşlik, paylaşma ve bereketin simgesi,

İş insanı Zehra Karakaş yaptığı konuşmada ‘’ Toplumları güçlü kılan, fertlerini bir arada tutan bağların sağlamlığıdır. Bu bağları sağlam kılan da şüphesiz insanların birbirine karşı sevgi, saygı ve hoşgörü içerisinde olması, kederde ve sevinçte paylaşımcı olması, birbirini sevmekten asla vazgeçmemesidir. ‘İnsanların hayırlısı, insana faydalı olandır’ anlayışını şiar edinmiş bir toplumun mensupları olarak, yardımlaşma ve dayanışmanın getirdiği güzelliğin ve güç birliğinin daima farkında olmalıyız.

Bu duygularla tüm dostlarımızla bir araya gelmek iyi günde kötü günde bir arada olmak, sevinçlerimizi ve kederlerimizi paylaşarak bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Kerbela’nın anlamını hiçbir zaman unutmuyoruz, rahmetle anıyoruz” diye konuştu.

“HAYAT PAYLAŞTIKÇA GÜZEL”

Milletvekili Selim Temurci “ Bugün Muharrem ayı dolasıyla Zehra hanımın aşure programına katıldık, burada sizlerle olmaktan onur duyuyorum, Bu aşureler şehitlerimizin ruhu için, Kerbela şehitlerimizin ruhu için, Hz. Hüseyin’in ruhu için, Ehli Beyt’in ruhunu anmak için güzel bir program. Biz millet olarak Sünni’siyle, Alevi’siyle, Kürdüyle, Türküyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle aynen bu aşurenin malzemeleri gibi birbirimize renk, tat ve güzel bir armoni katıyoruz. İşte bu zenginliğimizin en güzel örneği de aşuredir. Allah kabul etsin” dedi.

Mehmet Kuğu ‘’Muharrem ayı içerisindeyiz, içerinde aşure gününü barındıran bir ay. Bizim için insanlık tarihi için biz Müslümanlar için önemli hadiselerin yaşandığı ayın gününü yaşıyoruz, emeği geçenlere teşekkür eder hayırların kabul olmasını dilerim’’ ifadelerini kullandı.