İmamoğlu’ndan İYİ Parti’nin Yerel Seçim Kararı Yorumu: ‘Hala İttifakın Gerekli Olduğunu Söylüyorum’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti’nin yaklaşan yerel seçimlerde 81 ilde aday çıkarma kararına ilişkin konuştu. İmamoğlu, “Ben hala ittifakın gerekli olduğunu, ittifak sürecinin Türkiye’de bir gerçek olduğunu ve bunun da müzakereye açık olması gerektiğini söylüyorum.” dedi.

İmamoğlu, Bahçelievler Kocasinan Spor Tesisi ve Zemin Altı Otoparkı Tanıtım Programı’na katıldı.

Projenin 2017 yılında başladığını ve kendilerinden önceki dönemde inşaatın durduğunu savunan İmamoğlu, ihtiyaçlar doğrultusunda projeyi yeniden ele alarak faaliyete geçirdiklerini anlattı.

İmamoğlu, 750 araca yakın otopark kapasitesi olacak projeyi bir yıldan önce tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

Toplumun ve şehrin faydasına projeler ürettiklerini anlatan İmamoğlu, siyaset tarzı olarak insanları bölüştüren, ayrıştıran değil, birleştiren, buluşturan anlayışla iş üretmenin de ne kadar mümkün olabildiğini 4,5 yılda İstanbul’da gösterdiklerini düşündüğünü ifade etti.

İmamoğlu, siyasette bazı duyguların artık son bulması gerektiğini belirterek “Siyaset, gözünü nefret bürümüş düşmanlar arasında değil, vatandaşı temsil ettiklerini bilen, birbirlerine saygı gösteren rakipler arasında yapılmalıdır. Biz tam da böyle bir yolculuğu sağlamak zorundayız.” değerlendirmesini yaptı.

Siyasetin çocuklara ve gençlere huzurlu, mutlu ve güzel bir ülke bırakmanın aracı olduğunu ifade eden İmamoğlu, kendisinin de onun için siyaset yaptığını savundu.

İYİ Parti’nin 81 ilde aday çıkarma kararı

Ekrem İmamoğlu, tanıtım programının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İYİ Parti sözcüsü Kürşat Zorlu’nun “81 ilde kendi adayımızı çıkartacağız” şeklindeki açıklaması hatırlatılan İmamoğlu, “Siz dün yaptığınız açıklamada, ‘Sayın (Meral) Akşener’in aslında kapıları kapatmadığını düşünüyorum.’ demiştiniz. İYİ Partiden gelen bu açıklamadan sonra sizin düşünceleriniz neler? sorusuna, halen aynı düşüncede olduğu yanıtını verdi.

İmamoğlu, “Sayın Akşener’in daha önceki ifadelerini de özenle dinlediğimi, takip ettiğimi söyledim. Dünkü açıklamaları da farklı yorumları da dinledim. Takip ediyorum. Ben hala ittifakın gerekli olduğunu, ittifak sürecinin Türkiye’de bir gerçek olduğunu ve bunun da müzakereye açık olması gerektiğini söylüyorum. Açıkçası dünkü yapılan tariften de müzakerenin kapanmadığını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.