İnsan Hakları Mı Yahudi Hakları Mı?

Filistin toprağı olan Gazze’deki katliamlarına 07 ekim 2023 tarihinden itibaren devam eden İsrail, soykırımlarına ne kadar daha devam edecek? Hamas’la savaşıyorum diyerek elinde silah olmayan kadın ve çocukları orantısız güç kullanarak, bile bile öldüren İsrail’e dur diyen olmayacak mı?

Savaşları durdurmak için kurulduğu iddia edilen Birleşmiş Milletler Teşkilatı, Güvenlik Konseyi, Adalet Divanı ve İnsan Hakları Kuruluşlarının aldığı kararlar neden uygulanmıyor?. Bu kuruluşların yaptırım gücü yok mu? Yaptırım güçleri neden İsrail’e uygulanmıyor? İsrail, Yahudi olduğu için mi? Yahudilerin soykırım yapması normal mi? Bu yetkiyi nereden alıyorlar? İsrail’in yaptığını Müslüman bir ülke yapsaydı, bu teşkilatlar yaptırımlarını hemen uygulamaya koyarlardı, silah kullanmak dahil! Bu çifte standardı anlamak mümkün değil.

Silah yönünden kuvvetli olan, nüfus bakımından büyük olan ülkeler, mazlum ve küçük olan ülkeleri İsrail’in yaptığı gibi her zaman işgal mi edecek? İşgal altındaki topraklarını savunan, Gazze’nin bağrından doğan ve seçilmiş Hamas ordusu nasıl oluyor da terör örgütü ilan ediliyor? Kendi topraklarını savunan ordu, ne zamandan beri terör örgütü oluyor? Ortadoğu’da Amerika tarafından kurulan ve silah yardımı ile desteklenen çeşitli isimlerdeki örgütler, terör örgütü olmuyor da Hamas terör örgütü oluyor! Müslümanların aklıyla alay etmeyin. Siz, Müslümanları mı kandırıyorsunuz? Güvenlik Konseyini eline geçiren 5 daimi üye, BM Teşkilatına üye olan 193 ülkeden daha mı büyük? Cumhurbaşkanımızın dediği gibi “Dünya 5’den büyüktür”.

İsrail, Hamas’la savaş yapıyorum diyerek, kadın ve bebekleri katletmeye devam ediyor. Yoksa, Hamas’ı bahane ederek, bebekleri yok etmesinin nedeni, gelecekte İsrail’e karşı savaşacak, eli silah tutacak olan vatansever gençleri mi şimdiden yok ediyor. Bu durumu iyi düşünmek lazım!

Yaklaşık 3 aydır devam eden İsrail soykırımını durdurmak için dünyanın çeşitli yerlerinde yapılan gösteriler devam etmesine rağmen orantısız güç kullanımı neden durmuyor? İnsan haklarını savunan dünyanın bir çok örgütleri, seslerini neden daha fazla çıkartmıyor? Göstermelik yürüyüşler mi düzenliyorlar? Bu kuruluşlar, insan haklarını mı savunuyorlar yoksa Yahudi ve Hıristiyan haklarını mı savunuyorlar?

Müslümanlara karşı yapılan soykırım devam ettiğine göre ve ileride de devam edeceğine göre Yahudi hakları ve Hıristiyan hakları, insan haklarının önüne geçmiş oluyor.