Münih Emniyet Müdürü Türk Medyası ile Buluştu

Bayern Türk Medyası ile Münih yeni Emniyet müdürü Thomas Hampel ile yapılacak olan  toplantı Korona salgını ve kısıtlamaları nedeni ile ertelenmişti herşey normale dönünce Münih yeni Emniyet Müdürü Thomas Hampel ve ekibi ile Bayern Türk Medyasının daveti üzerine Abant Restorantta toplantı  yapıldı. 

Münih’te Yaklaşık 6500 kadrolu peroneli ile 110 yıllık geçmişi olan tarihi binada hizmet veren emniyet  Müdürü Thomas Hampel, basından sorumlu Werner Kraus ve  personel alım danışmanı Deniz Çeliktaş ile  Türk Medyası davetine katıldılar. 

Gençlerin suç oranında artışına dikkat çekildi.

Ortalama 14-15 yaşlarında farklı kökenli gençlerin işledikleri suç sayısının arttığını dikkat çeken emniyet müdürü Hampel Münih ve çevresinde belli noktalarda Gençlik ve Bölge İdaresi işbirliği ile   tepdirler alındığını  söyledi. 

 İzmir merkezli Call center üzerinden yapılan telefon dolandırıcılığı   İzmir ve Münih Emniyet teşkilatlarının birlikte çalışmaları sonucunda  çökertildini ifade eden Hempel,  buna benzer art niyetli kişilerin faaliyatlerini Birleşik Krallık ve Polonyadan üzerinden  devam ettiklerini belirten Hampel bu kişilerin özelliklede yaşlı kişileri hedef aldıklarını sözlerine ekledi. 

Şükran Plaketleri verildi.

Türk medyası ve Derneklerle uzun yıllardan beri yürütülen iyi ilişkilerden dolayı  eski Münih Emniyet Müdürü Hubertus Andrä ile uzun yılların Basın Sözcüsü olarak görev yapan 

Wolfgang Werner’e Şükran Plaketleri medya grubu duayeni Orhan Tinengin tarafından takdim edildi.

Program soru cevap eşliğinde güzel samimi sohbet ile son buldu.

Turan Kaya