Sinan Oğan’dan ‘Yeni Kabine’ Değerlendirmesi

Sinan Oğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı kabineye ilişkin değerlendirmede bulundu. Oğan, “Başta ekonomi ve sığınmacılar olmak üzere önümüzdeki süreçte ilkelerimizin hayata geçirilişine hep beraber şahit olacağız” dedi.

Seçimlerin ikinci turunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklayan Sinan Oğan, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Oğan, paylaşımında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleme konusunda herhangi bir ‘pazarlık’ yapmadıklarını, ‘ilkeler bazında’ anlaştıklarını vurgulayarak, özellikle ekonomi ve mülteciler konusunda ilke ve prensiplerinin hayata geçirilmesine dair gelecek süreçte umutlu olduğunu belirtti.

Oğan’ın paylaşımı şu şekilde:

Yeni kabinenin ülkemize ve milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum. İlk gün de söylediğimiz gibi Sayınn Cumhurbaşkanı ile bizim herhangi bir makam pazarlığımız olmamış, ilkeler bazında bir bir anlaşmamız söz konusu olmuştur.

O sebeple ilk günden beri ismimiz üzerinde yürütülen “pazarlık” vs gibi spekülasyonların ne kadar yersiz ve iftira amaçlı olduğu bir kez daha görülmüştür. Başta ekonomi ve sığınmacılar olmak üzere önümüzdeki süreçte ilkelerimizin hayata geçirilişine hep beraber şahit olacağız inşallah…