T.C Münih Başkonsolosluğu Muhteşem 100.ci yıl Kutlaması Düzenledi

T.C Münih Başkonsolosluğu Tarafından Düzenlenen 100. Yıl. ci Kutlaması Münih’in Nymphenburg Sarayı’ında Çok sayıda Yabancı ülke Diplomatların ve Türk Vatandaşların Katılımı ile Muhteşem bir resepsiyon gerçekleştirildi. 

 Süalp Erdoğan ve eşi Ebru Erdoğan 

Resepsiyona katılan Yabancı Ülke Diplomatlarını, Alman Makamlarını, ve Türk Vatandaşlarını Hoş Geldiniz Nezaketinde bulundu. 

Proğram açılışı”

Milli İstiklal Marşı, milli Alman  Marşı ve  Bavyera Eyaleti Milli Marşı  ile başladı.

T.C. Münih Başkonsolosu Süalp Erdoğan selamlama, Bayram kutlama mesajından sonra, Dev büyük ekranlarda 

 T.C Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 100. Yıl kutlama mesajı yayınlandı. 

Başkonsolos Erdoğan”

konuşmasında 100. yıl önce çıkılan bu yolda eşitlik, adalet, özgürlük kavramlarının önemine dikkat çeken konuşmasıyla Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıkmamız gerektiğini belirtti.

Başkonsolos Süalp Erdoğan” 

Ülkemizde Kadınlara eşit yurttaşlık hakkı tanınan ilk toplumlardan biriyiz. Cumhuriyetimizin ilk yüz yılında Nobel ödülü alan bilim insanlarımız, voleybolda, okçulukta bizleri gururlandıran ülkenize Altın, bronz madalya alan gurur veren sporcularımız var. 

Bu başarıları gençler ile gelecek 100 yılımız için daha  çok öz verili çalışmalı ve ülkemizi demokrasiyi daha köklü hale getirmek için daha çok çalışmayız dedi. 

Proğramda  ünlü genç piyanist’ Can Saraç ve Ünlü keman sanatçısı Naz İrem Türkmen’in çaldığı eserler davetliler tarafında bol bol Alkış aldılar. 

Başkonsolos, Erdoğan Salonda çok beğeni Alkış alan Genç Sanatçıları ödüllendirdi ve teşekkür etti. 

Leziz Türk Mutfağı Ekibi Çok Beğeni Aldı. 

Cumhuriyetimizin 100.ci yıl kutlaması için Münih’in usta shef Aşçıları ve ekipleri ile beraber  bir birinden güzel ünlü Türk mutfağının en Lezziz yemeklerini Davetlilerin beğenisini sundular. 

 Ünlü Şhef  Ertuğrul Dede usta, Ünlü Şhef  Cahit Kaya usta, Ess Kültür Başkanı  Özden kılıç  Chef, Chef Meryem Karatepe’ye Başta Başkonsolos Süalp Erdoğan olmak üzere herkesin beğenisini kazanan Türk mutfağı ekibine Herkes teşekkürler ettiler. 

Haber: Panorama Medya Münih Turan Kaya