Turizmin Oscar’ı verildi

The Ascott Limited’in Türkiye’deki ilk rezidans-oteli olan Somerset Maslak İstanbul, turizm dünyasının Oscar’ı sayılan, World Travel Awards tarafından değer görüldüğü ödülü, iş ortakları ve özel davetlilerinin katıldığı 19 Eylül, Perşembe gecesi gerçekleşen keyifli bir gecede kutladı.

Somerset Maslak İstanbul Genel Müdürü Mine Tan Balto’nun ev sahipliğinde gerçekleşengecede, Somerset Maslak İstanbul’un, turizm ve otelcilik dünyasının en önemli ödüllerinden biri olan, dünya çapında sektör lideri, paydaş ve son tüketiciler tarafından oylanarak seçilen World Travel Awards ödülü kutlandı.

Sektör liderlerinin yanı sıra, Singapur Ankara Büyük Elçisi Jonathan Tow gibi diplomatik isimler ve Ali Ağaoğlu, Sena Bayrak, Vedat Bayrakgibi isimler kutlama gecesine katıldı.

Uluslararası arenada adını duyuran keman virtüözü Suay Doğanay’ın eşsiz performansıyla başlayan gece, ödül töreniyle devam etti.

Sunuculuğunu Burcu Esmersoy’un yaptığı ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Mine Tan Balto, The Ascott Limited’in Türkiye’deki ilk yatırımı olan Somerset Maslak İstanbul’un, açıldığı günden bugüne geçirdiği başarılı süreç için en büyük destekçilerine gönülden teşekkür etti. İlk ödüllerini 2017 yılında gerçekleşen açılışın sadece 2 sene sonrasında almaktan ekip olarak gurur duyduklarını belirten Balto, 2019 yılında World Travel Awards’un “Türkiye’nin En İyi Hizmet Veren Rezidans-Oteli“ olmaya değer görülmenin heyecanını yaşadıklarını sözlerine ekledi.

The Ascott Limited Türkiye, Ortadoğu, Afrika ve Hindistan Bölge Genel Müdürü Vincent Miccolis ise konuşmasında; “Somerset Maslak İstanbul’un deneyimli ekibi ve değerli iş ortaklarımızla yakalayacağımız yeni başarıları heyecanla bekliyoruz. Yakın gelecekte grup olarak, Türkiye’deki yatırımlarımızı artırma planımız olduğunu da bugün, siz değerli misafirlerimizle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.” dedi.

Davete katılamayan World Travel Awards Başkanı Sion M. Rapson 
gönderdiği tebrik mesajında; “Somerset Maslak İstanbul 2019 yılında zorlu rakiplerini geride bırakarak, oy vereneler tarafından “Yılın En iyi Rezidans-Oteli” seçildi. Tüm ekibi, benzersiz çalışmaları ve bağlılıkları için tebrik ediyoruz. Somerset Maslak İstanbul, İstanbul’da yepyeni bir lüks segmenti belirledi. Bu önemli başarının, sadece sektör liderleri değil aynı zamanda tüketici tarafından da fark edilmesi büyük bir mutluluk.” dedi.

Ödül töreninin ardından Tarık Sezer Orkestrası’nın keyifli tınılarıyla devam eden gece, DJ Can Hatipoğlu’nunenerjik müziğiyle geç saatlere kadar devam etti.