Türk Yapay Zeka Şirketi CBOT’a Global Ödül!

Türkiye’nin lider yapay zeka şirketi CBOT, dünyanın en prestijli iş ödülleri arasında yer alan ve bu yıl 18.si düzenlenen International Business Awards’ta bilgisayar yazılımı alanında yılın şirketi kategorisinde gümüş Stevie® ödülünün sahibi oldu.

Son 3 yılda imza attığı projelerle adından sürekli söz ettiren şirket, başarılarını yılın şirketi kategorisinde kazandığı gümüş madalyayla taçlandırdı. CBOT, daha önce CEO World Awards ve AI Breakthrough Awards’tan da ödülle dönmüş ayrıca İngiltere’nin prestijli ödül organizasyonu The CogX Awards’ta ve önde gelen danışmanlık şirketi IDC tarafından düzenlenen IDC Future of Digital Innovations Awards’ta da finale kalmıştı. 

“Yapay Zekada Türk Mühendislik Gücünü Tasdikleyen Bir Ödül”

“Türk mühendislik gücümüzle geliştirdiğimiz teknolojimizle aldığımız ödüller dünya liginde olduğumuzun birer kanıtı” diyen CBOT Kurucu ve CEO’su Mete Aktaş sözlerini şöyle sürdürüyor: “Hayata geçirdiğimiz projelerin, üzerinde titizlikle durduğumuz çalışmalarımızın, kendi öz sermayemizle geliştirdiğimiz yerli teknolojimizin başarısı bizi tüm dünyada ilgiyle takip edilen International Business Awards’ta kendi sektörümüzde “Yılın Şirketi” kategorisinde ödüle götürdü. Gururluyuz… Ülkemiz için, ülkemizin yapay zeka alanında teknoloji üretme kapasitesini dünyaya göstermek için kritik bir ödül aldık. Tüm ekip arkadaşlarımızı tebrik ediyor, bu başarıda yanımızda olan paydaşlarımıza ayrıca teşekkür ediyoruz. Bu ödül, CBOT’un dünyada ortaya koyduğu dijital dönüşüm çalışmalarına da katkı sağlayacak. Türk mühendislik gücüyle geliştirdiğimiz geleceğin teknolojilerini dünyaya tanıtmaya, anlatmaya devam edeceğiz.” 

International Business Awards’a 63 farklı ülkeden gelen 3 bin 700’ü aşkın başvuru 260’tan fazla jüri üyesi tarafından incelenerek değerlendirildi. Jüri üyeleri tarafından titizlikle değerlendirilen CBOT’un, bilgisayar yazılımı alanında“Yılın Şirketi” seçilmesinde; yenilikçi çözümler sunan yapay zeka teknolojisi, pandeminin getirdiği zorluklara sanal asistanlarla cevap vermedeki başarısı, kısa sürede ulaştığı her biri alanında lider iş ortaklarının yer aldığı geniş portföyü, tüm dillerde yüksek başarı oranı sunan gelişmiş NLP teknolojisi, müşteri hizmetleri alanında fark yaratan CBOT Platform kritik bir rol oynadı. Şirketin Google, Facebook, WhatsApp gibi dünya devi şirketlerle hayata geçirdiği işbirlikleri de ödüle layık görülmesinde önemli bir etkiye sahip.