WorldFood İstanbul Fuarı, 9 Eylül’de Kapılarını Açıyor

29. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı – WorldFood İstanbul, 9-12 Eylül 2021 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde, gıda sektörünü birçok yeni ürünle tanıştırmaya hazırlanıyor. Perakende zincirleri, içecek, süt ve süt ürünleri, et ve tavuk ürünleri, yaş sebze, meyve, deniz ürünleri, dondurulmuş ürünler, temel gıdalar ve yağlar, şekerli mamuller, unlu mamuller, hububat ve kuruyemiş gibi başlıklarda uzmanlaşmış pek çok marka ve üretici WorldFood İstanbul Fuarı’nda yer alacak.

Hyve Group tarafından organize edilen ve Türk gıda sektörünün uluslararası buluşma noktası olan WorldFood İstanbul’da, 4 gün boyunca yerli ve yabancı ziyaretçilerin ağırlanması için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.  Gıda sektörünün en önemli fuarlarından biri olarak ön plana çıkan WorldFood İstanbul, sektöre yön veren isimlerin katılımları, ses getirecek etkinlikler, ziyaretçilerle ilk kez buluşacak yeni ürünler ve geniş katılımcı profili ile önemli bir görev üstleniyor. 

Güçlü ulusal ve uluslararası markaları ağırlayan WorldFood Istanbul; T.C. Ticaret Bakanlığı, KOSGEB, İHBİR, Aşçılar Derneği, Gastronomi Turizmi Derneği ve World Gourmet Society (WGS) tarafından da destekleniyor.

Bu yıl 29’uncusu düzenlenecek Worldfood İstanbul hakkında görüşlerini paylaşan WorldFood İstanbul   Fuar Direktörü Semi Benbanaste, “Worldfood İstanbul olarak ilk organizasyonundan bu yana sektörün gelişimine öncülük etmeyi amaçlayıp, bu hedef doğrultusunda her yıl farklı bir konseptle sektörün önde gelen paydaşlarını bir araya getiriyoruz. Bu yıl da gıda sektöründe üretim, işletme ve tüketime dair tüm süreçleri alanında uzman isimlerle masaya yatırırken sektördeki en güncel bilgileri ve son teknolojileri paylaşıma açacağız.  Bu kapsamda ilham almak, birikimlerini artırmak ve de sektördeki lider karar vericileri, gıda strateji uzmanlarını, üst düzey ulusal ve uluslararası konuşmacıları, akademisyenleri ve teknoloji alanından konuşmacıları dinlemek isteyen herkesi WorldFood İstanbul’a bekliyoruz” dedi.

Katılımcıların ihracat potansiyellerini arttırmaya yönelik geçmiş yıllarda başarıyla uygulanan Hosted Buyer (Alım Heyeti) programını bu yıl da tekrarlayacaklarını dile getiren Benbanaste, “WorldFood İstanbul 2021, İHBİR ile olan güçlü iş birliğimiz ve ihracatta oldukça etkin bir rol oynayan Alım Heyeti Programımız çerçevesinde dünyanın farklı noktalarından önemli satın almacıları bu sene de konuk edeceğiz. Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkeleri (MENA), Balkan ülkeleri, CIS ülkeleri, Güney & Kuzey Amerika ülkeleri, Güneydoğu Asya gibi önemli bölgelerden ağırlıklı olmak üzere 40 ülkeden gelen 200’den fazla davetli satın almacı ile 1.000’den fazla markayı buluşturacağız.” ifadelerini kullandı.

Dünyada hızla gelişmeye devam eden gıda ürünleri ve teknolojilerini aynı çatı altında bir araya getiren WorldFood İstanbul Fuarı, yeni iş fırsatları ve iş birlikleri için platform oluşturup, konferanslarla da gıda sektörüne bilgi akışını sağlamayı amaçlıyor. Bu çerçevede oluşturulan “Gıda 360 Deneyimi” ile gıda sektörünün üretim, işletme ve tüketime dair tüm yolculuğu WorldFood İstanbul’da olacak.

 Ünlü şefler ile Food Master Class

Sektör profesyonellerinden ön kayıt alınarak kapalı bir grup ile oluşturulan, ünlü şefler ve konuklar eşliğinde katılımcı stantlarının gezildiği, tematik sohbetlerin gerçekleştiği, üst düzey bilgi ve network kazanımını hedefleyen Food Master Class, özel bir fuar turu projesi olarak katılımcılarına sadece WorldFood İstanbul’da yaşayabilecekleri bir deneyim sunacak. 

Gastronomi Turizmi Derneği’nin (GTD) iş birliği ve Şef Somer Sivrioğlu’nun katılımı ile 2020 yılında ilki gerçekleştirilen Food Master Class, bu çok özel fuar turunu deneyimleyenler tarafından büyük beğeni toplamıştı. Bu sene kadrosu daha da genişletilen Food Master Class’ta; MasterChef Türkiye jürisi Somer Sivrioğlu’yla birlikte Şef Murat Bozok ve Şef Jale Balcı da yer alacak.

 WorldFood İstanbul’da ihtiyaç sahipleri de unutulmayacak!

WorldFood İstanbul’un önemli destekçilerinden olan Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) ve Hyve Group iş birliği yaparak fuar kapsamında bir de sosyal sorumluluk projesine imza atacak. Fuar sonrası katılımcıların stantlarında kalan ve geri götürmeyecekleri gıda ürünleri bağış olarak toplanacak. Bu çerçevede; makarna, salça, konserve, baharat, bisküvi ve çikolata gibi muhtelif ürünlerin toplanacağı bu ürünler TİDER’in Destek Marketi aracılığıyla ihtiyaç sahipleriyle buluşturulacak.