Yüz Yüze Eğitimde Alınacak Önlemler ve Hijyen Teknolojileri

2021-2022 eğitim öğretim yılı 6 Eylül Pazartesi günü başladı. 18 milyon öğrenci ve 1 milyonun üzerinde öğretmen ders başı yaptı. Okullar yeniden açılırken, çocukların eğitimlerine güvenli ve sağlıklı bir şekilde devam etmeleri için alınacak önlemlerin başında çevre yüzeylerin ve nesnelerin dezenfeksiyonu geliyor. Bu konuda 10 yılı aşkın tecrübesiyle saygın bir Sertifikalı Dezenfeksiyon Servisi olmayı başarmış olan NanoPax firması geliştirdiği tablet ve kablosuz dezenfeksiyon cihazıyla ekonomik ve çevreye duyarlı çözümler sunmaya devam ediyor.

Uzmanlar özellikle okul öncesinde, okulda ve okul sonrasında ebeveynlerin ve öğrencilerin Covid-19’dan korunmak için hijyen kurallarına dikkat etmeleri gerektiğini dile getiriyor. Okullarda hijyenin sağlanması için hem sınıf içinde hem sınıf dışında önemlerin alınması şart. Öğrencilerin eğitim öğretim hayatlarına güvenle devam edebilmeleri için okullarda gerekli dezenfeksiyonun sağlanması büyük önem teşkil ediyor. 

Kantin, Yemekhaneler ve Okul Bahçeleri Kullanılabilecek

Öğrencilerin sıklıkla bir araya geldikleri kantin, yemekhane ve okul bahçesi virüsün bulaşma riskinin de yüksek olduğu alanlar arasında. Bu alanların öğrenciler alana gelmeden ve alandan ayrıldıktan sonra dezenfekte edilmesi bulaşma riskini en aza indirir. NanoPax tablet öğrencilerin temas halinde oldukları masalarda, sandalyelerde, okul bahçesindeki bank ve çeşitli yüzeylerde üst düzey bir dezenfeksiyon sağlıyor. Alaların kullanım öncesi ve sonrası dezenfekte edilmesinde hızlı ve kolay bir çözüm olan NanoPax, geliştirdiği NanoPax Kablosuz Sprey Tabanca ile ulaşılması zor yüzeylerde oldukça etkili.

Sınıflar, Atölyeler ve Ortak Salonlarda Hijyen

Öğrencilerin okulda en çok zaman geçirdikleri alanların başında elbette sınıflar geliyor. Eğitim araç gereçlerinin tüm gün boyunca kullandığı sınıflarda dezenfeksiyonun önemi diğer alanlara göre biraz daha fazla. Sınıfların kullanılmadan önce ve sonra dezenfeksiyonunda yine NanoPax tablet ile birlikte NanoPax Kablosuz Sprey Tabancası kullanılabiliyor. Sıklıkla gözden kaçan, öğrencilerin temas edebileceği dolaplar, panolar ve tablolar gibi ulaşılması zor noktalar kolaylıkla dezenfekte edilebiliyor. 

Pratik ve Kolay Kullanım

Öğrencilerin ve öğretmenlerin kullandığı silgi, kalem, defter, kitap gibi eşyaların yanında suluk ve çanta gibi eşyaların da kullanım öncesi ve sonrası dezenfeksiyonunun sağlaması gerekiyor. NanoPax bu konuda da öğrencilere ve öğretmenlere büyük kolaylık sağlıyor. NanoPax’in geliştirdiği tabletler her türlü ULV, foglama tipi cihaz veya silme bezi ile de kullanılabiliyor. Sadece 1 adet NanoPax Efervesan Hijyen Tableti 1 litre suya atılıp dakikalar içinde kullanıma hazır hale geliyor.

Tuvaletler Hijyenin En üst Düzeyde Tutulması Gereken Alanlar

Okul tuvaletleri çocukların okulda oldukları süre boyunca pek çok kez kullandıkları alanlardan biri. Uzmanlar ellerin sık sık yıkanmasının önemini sürekli olarak vurgularken, bu alanların dezenfeksiyonuna da dikkat çekiyorlar. Musluk başlıklarının, kapı kollarının, çocukların temas edebileceği duvarların ve yüzeylerin dezenfekte edilmesi çok önemli. NanoPax tabletleri özellikle bu alanlarda aktif maddesi Chloramine-T ile maksimum hijyen sağlıyor.

Okul Öncesi ve Sonrası NanoPax ile Dezenfeksiyon

Virüslerden korunmak için hem öğrencilerin hem de onları okullarına ulaştıran velilerin ve yetkililerin gün içinde sık sık ellerini yıkamaları, sosyal mesafelerini korumaları ve maske kullanmaları önemli. Bunun yanında okula ulaşım sürecinde servislerde, özel otomobillerde çocukların temas edebileceği yüzeylerin dezenfekte edilmesi büyük önem taşıyor. Kıyafetlerde, servis ve otomobil yüzeylerinde leke bırakmayan formülü ile NanoPax tabletler ve NanoPax Kablosuz Sprey Tabanca ailelerin bu konuda rahatlıkla kullanabileceği dezenfeksiyon cihazları arasında.