23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Etkinliği Münih Başkonsolosluğunda Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram münasebetiyle, bu yıl da Münih Başkonsolosluğunda program düzenlendi. 

23 Nisan etkinliğine Markt Schwaben İlkokulunda ikinci sınıf öğrencisi Emre Tüymen, üçüncü sınıf öğrencileri Zehra Tokgöz, Kevser Tokgöz ve Ömer Tokgöz, dördüncü sınıf öğrencisi Emirhan Tüymen ile Anni Pickert İlkokulunda dördüncü sınıf öğrencisi Talia Deliorman’a sembolik olarak Başkonsolosun yerine koltuk devri merasimi gerçekleştirildi.

Markt Schwaben bölgesinde görev yapan Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmeni Çiğdem Ayhan, Başkonsolosluk personeli ile öğrencilerin velilerinin katıldığı etkinliğe, Münih Türk Medya Temsilcileri de katıldılar. 

Öğrencilerin Başkonsoloslukta bulunan Atatürk büstüne çiçek bırakmalarıyla başlayan etkinlikte, öğrenciler 23 Nisan 100. Yıl şarkısı eşliğinde Başkonsolosluk makamına çıktılar. 

Başkonsolos Süalp Erdoğan ile Öğretmen Çiğdem Ayhan günün anlam ve önemi hakkında konuşmalar yaptılar. 

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından çocuk şiirleri okundu.

23 Nisan Etkinliğinde öğrencilere boyama kalemi ve kitabı hediye edildi. Program çocuklara yapılan ikramlardan sonra toplu fotoğraf çekimleri ile son buldu. 

Münih Başkonsolosu Süalp Erdoğan yaptığı açıklamada ”bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını saygı ve özlemle anıyor, Atatürk’ün tarihte benzeri görülmemiş bir kararla çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle  kutluyorum” dedi.