Bu Nasıl Adalet ?

Bu Nasıl Adalet?

Son zamanlarda gelişen olaylar Türkiye‘de gerçekten hukuk uygulanıyor mu ya da Türkiye nereye gidiyor sorusunu gündeme getiriyor.

Günümüzde muhaliflere saldırı düzenlemek ne yazık ki moda haline geldi.

Öteden beri gazetecilere yapılan saldırılara politikacılar da dahil edildi.

Saldırıya uğrayan muhalif gazeteciler, politikacılar ve avukatlar…

Saldırıya maruz kalan gazeteci, TV yorumcusu ve politikacıların ortak özelliği muhalif olmaları ve evlerinin önünde saldırıya uğramaları…

Evlerinin önünde saldırıya uğramalarında verilen mesaj şu:

Senin nerede oturduğunu biliyoruz, ayağını denk al, aileni ve çoluk çocuğunu düşün, yaptıklarından vazgeç“.

Nereden mi biliyorum?

Çünkü ben de evimin önünde bir grubun aynı mesajlı saldırısına uğradım ve tesadüfen hayattayım.

*****

DR. SELÇUK ÖZDAĞ:

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. SELÇUK ÖZDAĞ saldırıya uğradı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a evinin önünde silahlı ve sopalı saldırı düzenlenmişti.

Saldırıda yaralanan Özdağ hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmış, 5 kişi oldukları öğrenilen saldırganlar ise olay yerinden kaçmıştı.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve eski Manisa Milletvekili Dr.Selçuk Özdağ, cuma namazına gitmek üzerine evinden çıkarken silahlı ve sopalı beş kişinin saldırısına uğradı. Silah doğrultulan ve sopalarla dövülen Özdağ’ın sol eli ve bir parmağı kırıldı Özdağ, saldırıyla ilgili şunları söyledi:

“Cuma namazına gidiyordum. Kapıdan çıkarken soluma baktım, bir erkek var. Şahıs telefonla görüşüyor. Anladım işi. Arabaya yürüdüm. Şoförüm arabadaydı. Kar yağıyordu. Arkamdan iki kişi bacaklarıma sopayla vurdu düşeyim diye, düşmedim. Döndüm. Biri kafama vurdu sopayla. Boğuşmaya başladık. Onlar sopalarla vuruyor, ben yumruklarla… Beş kişiydiler. İkisi sopalarla vururken, biri silah tutuyordu. Silah çekersem belki ateş edecekti. Ben silahlı değildim, silahım arabadaydı. Sonra biri daha silah çekti. Beşincisi de sopayla kenarda bekliyordu. Kafamdan kanlar akmaya başladı. Yumruklaşmaya başladım iki kişiyle. O sırada sol elim kırılmış. Baktım, gözlerim görmüyor. Yine saldırdılar.”

Araçtan inmesin diye şoförüne de silah doğrultulduğunu kaydeden Özdağ, “Organize bir hareket. Şoförüm silahla çıkınca kaçtılar. İki el silah sıktı şoför. Çok kan kaybediyordum. Bunların peşinden koşacaktım. Şoför ‘hastaneye gidelim’ dedi”şeklinde konuştu.

Saldırganların genç ve yüzlerinin açık olduğunu kaydeden Özdağ, “Saldırırken hiçbir şey konuşmadılar. Yalnızca biri diğerine ‘Silah çek’ diye bağırdı” diye ekledi.

******

MEHMET ORHAN UĞUROĞLU:

Yeniçağ Gazetesi yazarı ve Ankara Temsilcisi olan Mehmet Orhan Uğuroğlu aynı şekilde TV de bir yayın sonrası evinin önünde yine 34 plakalı bir otomobille geldiği belirtililen üç kişilik bir grup tarafından saldırıya uğruyor. Öldüresiye dövülüyor, muhalif yazılar yazmaması ve yayın yapmaması için tehdit ediliyor, gözdağı veriliyor. Bu da yetmiyormuş gibi aracı Uğuroğlu’nun üzerine sürüyorlar. Hastaneye kaldırılan Uğuroğlu orada tedavi görüyor.

Ankara Emniyet Müdürlüğü, 3 kişinin yakalanarak gözaltına alındığını, bir kişinin de arandığını duyuruyor. Öte yandan saldırı anı da bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıyor.

*****

YAVUZ SELİM DEMİRAĞ:

Aynı şekilde Yeniçağ Gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ da Ankara’da Türkiyem TV’de sunduğu Yeniçağ’da Meydan programının ardından evinin önünde kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğruyor. TV de bir yayın sonrası evinin önünde yine bir grup tarafından öldüresiye dövülüyor, muhalif yazılar yazmaması için tehdit ediliyor, gözdağı veriliyor. Demirağ, olayın ardından hastaneye kaldırılıyor. Günlerce hastanede tedavi görüyor. Ankara’da evine girmek üzereyken arkasından gelen yaklaşık 5-6 kişilik grubun sopalı saldırısına uğruyor. Yavuz Selim Demirağ’ın başına ve yüzüne sopalarla vuran saldırganlar, kullandıkları Doblo model araçla olay yerinden kaçıyorlar. Saldırganların kullandıkları aracın plakasının ise çalıntı olduğu ortaya çıkmıştı.

*****

MURAT İDE:

Yeniçağ Gazetesi yazarı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in basın danışmanı Murat İde’ye evinin önünde saldırı girişiminde bulunuluyor.

İde’nin, KRT’de saat 11:00’da yayınlanan “Burası Çok Önemli” isimli programın ardından evine giderken yol boyunca 3 araç tarafından takip edildiği, saldırıyı 7-8 kişilik bir grubun gerçekleştirdiği öğreniliyor.

İde’nin yumruklu ve sopalı saldırı sırasında ruhsatlı silahını çektiği ve havaya ateş ederek kurtulduğu belirtilirken, saldırganların kaçtığı öğrenildi. Olayın ardından Emniyette ifade veren İde’nin sağlık durumunun iyi olduğu kaydedildi.

Gazeteci Murat İde’ye saldırıyla ilgili şüphelilerin kaçtığı belirlenen 2 araç takibe alınmış, araçlardan biri polis tarafından durdurulmuştu. Araçtaki E.D. gözaltına alınırken araçta yapılan aramada bir bıçak bulunmuştu. Emniyetten yapılan açıklamaya göre, polisin çalışmaları sonucunda 5 şüpheli daha yakalandı. Şüpheliler adliyeye sevk edilirken, kalan 2 şüpheliyi yakalamaya yönelik çalışmalar devam ediyor.

Gözaltına alınan ve ardından Çağlayan Adliyesine sevk edilen 6 şüpheliden biri savcılıkça serbest bırakıldı.

*****

SABAHATTİN ÖNKİBAR:

Hükümeti eleştiren yazıları ve youtube paylaşımlarıyla gündemde olan gazeteci, yazar ve tv yapımcısı olan Sabahattin Önkibar, evinin önünde bir kaç kişinin saldırısına uğruyor, öldüresiye dövülüyor, muhalif yazılar yazmaması için tehdit ediliyor, gözdağı veriliyor.

*****

AHMET TAKAN

Yeniçağ Gazetesi eski Ankara Temsilcisi Ahmet Takan da, Kasım 2019 da yine evinin önünde saldırıya uğramıştı. Beyzbol sopalı saldırgan, gazeteci Takan’a arkadan gelerek bacağına sopayla vurmuştu. Takan’ın saldırı sonrasında yapılan tedavisinde bacağındaki kaslarda ezikler meydana geldiği anlaşılmıştı.

Saldırgan, gazeteci Takan’a arkadan gelerek bacağına sopayla vurdu. Yeniçağ Gazetesi’ne konuşan gazeteci-yazar Takan, “Slogan atarak yaklaşan saldırganı fark ettiğimde elimdeki çantayla kendimi korudum. Çanta sayesinde sadece bacağıma vurabildi. Daha sonra uzaklaştı. Daha sonra en yakın hastaneye giderek tedavi oldum. Karakolda bir kez daha ifade verdim” dedi.

Takan’ın saldırı sonrasında yapılan tedavisinde bacağındaki kaslarda ezikler meydana geldiği anlaşıldı.

Saldırganın olayın ardından kaçtığı, Takanın Hastaneye giderek darp raporu aldığı belirtildi. Saldırıda Takan’ın çantasında bulunan cep telefonunun da kırıldığı ifade edilirken polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

*****

Saldırıyı gerçekleştiren saldırganlar yakalanıyor.

Sonuç ne mi oluyor?

Tahmininiz?

Tabii ki her zaman olduğu gibi adli kontrol şartıyla serbest bırakılıyorlar.

Ülkemizde ne yazık ki yapılanlar, yapanın yanında kar kalıyor.

*****

BIRAZ TEBESSÜM

Korona fıkrası

Adam teleşla doktoru arar:

“Alo doktor bey, biliyorsun bizim oğlan korona oldu!”

“Evet biliyorum. Dün gelip baktım. Onu kimseyle görüştürmeyin, karantinaya alacağız!”

“Ama doktor bey, oğlan hizmetçiyi öpmüş…”

“Yaa, bu fena işte… Öyleyse hizmetçiyi de karantinaya almalıyız.”

“Doktor bey, iyi de ben de hizmetçiyi öptüm!”

“Ooo, işler karıştı desene … Hastalık size de bulaşmış olmalı!”

“Fakat sonra üstüne üstlük bir de karımı da öptüm!”

Doktor dehşetle bağırır: “Nee? Eyvah! Demek ki, ben de korona olacağım!”