Manyetik Pelvik Taban Stimulasyon Cihazı İle Yapılan Tedaviler

İnkontinans (idrar tutma güçlüğü / idrar kaçırma) kadın ve erkek, çocuk ve yaşlılarda görülebilir.

Psikolojik olabileceği gibi, sosyal yaşam tarzı, normal doğum sonrası, prostat ameliyatı sonrası, kadın doğum ameliyatları sonrası gelişen inkontinanslar olabilir.

Ayrıca çocuk hastalarda gece işemesi ‘enürezis nokturna’ tedavilerinde, kronik pelvik taban ağrı sendromlarında, mega kolon ameliyatı, rektal rehabilitasyonda istemeden gaz ve gaita kaçırmalarda, kadınlarda normal doğum sonrası oluşan vajen kaslarında gevşekliği gidermede (vajen sıkılaşma), erkek hastalarda erken boşalma tedavilerinde etkili sonuçlar alınmaktadır.   

Bu yeni tedavi yöntemi ile; hasta günlük kıyafetleri ile oturarak yapılan tedavi yöntemidir. Ortalama 20-25 dakika sürer. Hasta tedavi sonrası günlük yaşantısına devam eder. Hastanın klinik durumuna göre haftada  2 veya 3 seans olmak üzere ortalama 15-20 seans uygulanmaktadır.

Yapılan bilimsel çalışmalarda herhangi bir yan etkisi olmadığı ispatlanmıştır. ABD ve FDA tarafından onaylanmıştır.

Manyetik pelvik  taban stimülasyon tedavisi; Pelvik taban kasları manyetik akım ile uyarılır, pelvik taban kaslarını güçlendirerek sorunları diğer tedavi yöntemleri ile (medikal tedavi ve evde egzersiz v.s) ortadan kaldırıp hastalarımız sağlıklarına kavuşur. 

Kimlere uygulanmaz:

  • Kalça protezi olanlar
  • Ria olanlar
  • Kalp pili olanlar

Bursa‘da sadece Özel ACK Ürotaş Üroloji Tıp Merkezimizde bulunan manyetik pelvik taban stimülasyon cihazı ile şikayeti olan hastalarımızın ürolojik muayeneleri yapıldıktan sonra gerekli tetkik ve tahlilleri yapılarak tanısı konulur. Yukarıda saydığımız özellikler var ise hastanın klinik durumuna göre tedavi şekli belirlenir.

Özel ACK Ürotaş Üroloji Tıp Merkezi olarak; “sağlığınız sağlığımız ve mutluluğunuz mutluluğumuzdur“ sloganıyla sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.