Istanbul Devlet Opera ve Balesi_DANS TRİO

Dans Trio Esmeye Başladı!

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, sonbahar esintisi üçlü bale DANS TRİO’ yu sanat severlerle buluşturdu. BAHAR, NOX ve BOLERO eserlerini kapsayan DANS TRİO; 1 Kasım akşamı ilk kez izleyicilerin karşısına çıktı.

Geçtiğimiz sanat sezonu dünya prömiyeri yapan neoklasik bale BAHAR, S. RAHMANİNOV imzalı müziği ve Orkan DANN koreografisi ile üçlemenin ilk eseriydi.

İkinci eser NOX ise; koreografisi Deniz ÖZAYDIN’ a, müziği Utku ŞİLLİLER’ e ait modern bir bale olarak seyirciden yoğun beğeni kazandı.

Üçüncü olarak, 20. yüzyılın en önemli bestecilerinden Maurice RAVEL’in 1928 yılında bestelediği en son bale müziği üzerine, koreograf Uğur SEYREK’ in neoklasik baleden modern baleye geçişin gözlendiği etkileyici eseri BOLERO sahnedeydi. Uğur SEYREK’ in diğer tüm koreografilerinde olduğu gibi hayattan kesitler alınarak, kadın-erkek ilişkileri üzerine kurulu olan eser bale severlerden büyük alkış aldı.

DANS TRİO; 5,7 Kasım tarihlerinde saat: 20.00’de, 2 Kasım tarihinde saat: 16.00’da Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’n de izleyicilerin karşısında olmaya devam edecek.