Kaliteli Cinsel Yaşam

Kaliteli sertleşme kişiden kişiye farklılık göstermektedir, ilişkilerde sertleşme ve sürdürebilirlik derecesi çok önemlidir. İyi bir cinsel ilişki için

 • Sağlıklı olmak (bedensel ve psikolojik)
 • Hormonal yeterlilik
 • Penisin anotomik yapısı
 • Penis damarsal yapısının sağlamlığı

Son dönemlerde artan cinsel fonksiyon bozuklukları (erektil disfonksiyon- prematür ejekülasyon) 

 • Kişilerin kalıtsal hastalıkları (diyabet, hipertansiyon, kalp damar hastalıkları)
 • Psikyatri ilaçlarının kullanımı
 • Sigara ve alkol tüketimi, aşırı kilo alımı
 • Prostat ameliyatı sonrası  

Bazı kan ve hormon değerlerindeki farklılıklar bunlara bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

 • Erkekler son bir ayda şunları sorgulamalıdırlar;
 • Cinsel isteğim öncesine göre azaldı mı?
 • Cinsel isteğim olduğu halde yeterli sertleşme oluyor mu?

Sertleşme olduğu halde  süre olarak kısamı sürüyor?

Mastürbasyon isteği ve zevki oluyor mu?

Hiç boşalamıyorum

Peki ne yapmalıyız?

Eğer eski performansınızda değişiklikler başladı ise psikolojik veya stresten diyerek üzerini kapatmayalım. Her rahatsızlıkta olduğu  gibi  şikayetlerin başında Uzman bir Üroloji doktoruna giderek şikayetlerimiz ile ilgili sonuca varıp, tedavi olmamız kısa vadede sonuç almamızı kolaylaştırır.

Günümüzde  kaliteli cinsel yaşam için kalıcı tedaviler mümkündür. Erkekler bize şikayetleri ile geldiğinde önce dinlenir psikolojik bir durum varmı? Sonrasında fiziki muayenesi yapılır. Üriner sistem ultrasonografi ile böbrek- idrar yolları- prostat ve mesanesi değerlendirilip bazı hormon ve kan tahlilleri yapılır. Kan değerlerinde ve hormon değerlerinde değişiklileri varsa öncelikle onlar normal olması sağlanır.

Fiziki muayenesi normal, kan tahlilleri ve hormonları normal ise o zaman penil doppller ultrasonografi dediğimiz penisin damar yapısını inceleyen tetkik yapılır. Sonuca göre penisin arter veya venlerdeki bozukluk, ileri derece şikayeti olanlarda bazen hem arter hem venlerde bozukluk çıkabilir. Bu sonuçlarla kişinin tedavi planı yapılır.

Nasıl mı? Günümüzde Ed-SWT shok tedavisi dediğimiz özellikle penis arter bozukluklarında yeni damar oluşumunu sağlayan, var olan damarların güçlenmesini sağlayan, aynı zamanda  penis dokusundaki hacmide arttıran tedavi uygulanmaktadır. Hiçbir yan etkisi olmayan ve kalıcı tedavi olan bu tedavi yönteminin yan etkisi yoktur. Ortalama 5-7 gün aralıklarla  6 – 12 seans penisin belirli noktalarına uygulanır. ED- SWT Shok tedavisi 6 seans uyguladıktan sonra Kişinin kendi kanından alınarak özel PRP  tüpü ile özel santrifüj ile hazırlanarak PRP peniste  yeni oluşan damar yapılarını ve dokuyu güçlendirmek için yine penisin belirli noktalarına uygulanarak çok güzel sonuçlar alınmaktadır.

Hatta benim kişisel görüşüm 50 yaş üstü erkekler  şikayeti olmasa bile  tamamen damar yapısını sağlamlaştırdığı ve hiçbir yan etkisi olmayan Ed-SWT şok tedavisini ve PRP tedavisini rehabilitasyon amaçlı cinsel kaliteyi arttırmak için, koruyucu ve zenginleştirici bu uygulamayı yaptırmalıdırlar.

 Biz erkekler için sağlıklı yaşam! kaliteli cinsel yaşam ! yaşamımızın bir parçasıdır.