Bu Sene Fitre ve Zekatlar Mirza Bebeğe Gitsin

Defalarca lösemili çocuklar için yardım organizasyonları düzenleyen Serap Uzun, iki yıllık  bir aradan sonra tekrar harekete geçti ve bu kez SMA Tip 1 hastası  Ordulu Mirza bebek için seferberlik ilan etti.

Halen Ankara Şehir Hastanesi’nde tedavisine devam edilen Mirza bebeğin durumuyla ilgili olarak yardım meleği Serap Uzun: “SMA Tip 1 hastası olan Mirza bebek daha 9 aylık ve sağlığına kavuşması için 1 milyon 842 bin Euro’ya ihtiyaç var. (Toplam maliyet 2 milyon 342 bin Euro) Gerekli izinler alındı ve Mirza bebeğin tedavisi için lazım olan paranın ancak yüzde 20’si toplanabildi.

Aile Ordu ile Ankara Arasında Kaldı

Annesi Aslı Kılıç sürekli Mirza’nın yanında. Baba Barış Kılıç, Ordu ile Ankara arasında mekik dokuyor. Aile perişan olmuş durumda. Şu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine Mirza bebeğe yardım edelim“ dedi.

Yüzde 20’si Tamam Ama

Mirza bebeğin babası Barış Kılıç ise: “Allah böyle bir acıyı kimseye yaşatmasın. Evladımız Ankara’da tedavi sürecinde ancak solunumu makine üzerinden yapıyor. Asıl tedaviyi Almanya’nın Giessen Üniversite Kliniğinde olması gerekiyor. Maliyeti 2 milyon 342 bin euro. Şu ana kadar bu paranın yüzde 20’sini yani 500 bini toplandı. Temmuz ayına kadar 1 milyon 842 bin euro toplanması gerek. Bu asil Türk milletinin sayesinde istenilen rakama ulaşacağımıza inanıyorum. Allah herkesten razı olsun“ dedi.

Fitre ve Zekatlar Mirza İçin

Editör diyor ki; “YARDIM konusu çok hassas. Bu zamana kadar bu konu defalarca SUİSTİMAL edildi. İşte size gerçek yardım edilecek bir yer veya adres. Avrupalı Türkler ve yurt içindeki vatandaşlarımız bu sene FİTRE ve ZEKAT’larını MİRZA  BEBEK için versinler. Yapılan bu yardım ve bağışlar yüzde yüz yerine ulaşacak. Hiç kimsenin aklında kuşku kalmayacak. Böylelikle küçük bir yavrucak hayata dönecek. Haydi elele verelim MİRZA’yı kurtaralım.”

Hesap Bilgileri

Mirza bebeğe destek olmak için ve kampanya süreciyle ilgili gelişmeleri Instagram’da @helpformirza adresi üzerinden takip edebilir, tedavi için katkıda bulunabilirsiniz. Yardım etmek isteyenler isteyenler Euro olarak  “Meral Özbek IBAN DE03 5479 0000 0037 3453 34 BIC: Genode61SPE-Hilfe für Mirza“ , TL olarak  AKBANK TR67 000 6002 3088 800 243611-Banu Coşkuner adına  havale yapabilirler.

Haber: İslam  KARAOSMANOĞLU / HİLDEN