Hoşça Kal 2020, Hoş Geldin 2021

2020 yılının hepimiz için yoğun ve yorucu yıl olduğunu biliyoruz, hatta artık şu son birkaç günün de biran önce geçirip bu yılı şöyle bir uğurlayasımız var. Bütün Dünya’yı etkisi altına alan, milyonlarca insanı evlere kapatan bir süreç, bir yıl geçirdik, hepimiz bir şekilde hep şikayet ettik yaşamak zorunda olduğumuz yasaklardan dolayı, sokaklarda rahat rahat dolaşamadığımızdan, tatil yapamadığımızdan ya da eğlence hayatımızın kısıtlanmasından ve bunun gibi bir sürü şeyden dolayı.

Oysaki hiçbirimiz 2020 yılının bize getirdiği hediyelerin farkında varamadık, şöyle bir düşünün acaba yıllarca kaç kişi demiştir hep “şöyle üç gün işe gitsek, dört gün evde otursak” ya da öğrenciler demez mi hep “ya okula gitmeden, evden ders görsek” diye yahut hiç işe gitmeden maaşlarımızı öyle alsak diyenler bile var. 2020 yılı işte tam da bunu yaşattı bize. Kolektif düşünceyi gerçekleştirdi ve tüm dünya ya sundu. Herkesin dileği bir anda oldu. Hepimizi evlerimize o çok istediğimiz şekilde çalışmayı, ders görmeyi öğretti bize. Tek bir fark ile evrenin kendi planına göre. Her bir düşünce enerji ile yaratıma geçmekte, milyonlarca insanın aklından geçirdiği ya da bir şekilde bir yerle de sözünü ettiği bu düşünceler enerji formunda evrene ulaşmakta ve aynı frekansa girdiği anda tüm düşünceler gerçekleşmekte. Hiç fark etmeden yaratmış olduğumuz bu süreci 2020 yılı bize taleplerimizi hediye etti.

Son günlerini geçirdiğimiz bu güzel ve unutulmaz seneye oturalım hep birlikte şükranlarımız ve teşekkürlerimizi sunalım, bizleri hiç fark etmeden hayatın hengâmesinden çıkartıp yalın ve sakin yaşamanın nasıl bir şey olduğunu bize fark ettirdi. Hayatımızda ne kadar fazlalık varsa onlardan arınmamız için bize fırsatlar verdi ve en önemlisi de kendimizle baş başa kalmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu hatırlattı bize. Kendi yurdumuz dâhil tüm dünya da sağlığın ne kadar büyük bir zenginlik olduğunu fark ettirdi bize, önceliklerimizin maddiyat değil, içsel huzur, birlik ve beraberlik, sevgi, aşk, aile bağları olduğunu öğretti bize. Tüm bunları düşünür ve teşekkür ederken kim bilir başka neleri fark ettirecek daha bizlere giderayak.

En önemlisi de sağlıklı nefes almanın ne kadar büyük bir zenginlik olduğunu ve her nefes alışımızda yaşam enerjimizin ne kadar yükseldiğinin bilincine eriştirdi bize. 2020 senesinin 21 Aralığında ayrıca bir çağada kapatıp Astrolojik olarak yeni bir çağa geçiş yaptığımız bir yıl. Artık ben merkezli değil biz olarak var olmanın ve yaşamanın çağına girmiş olduk. Böylelikle 2021 senesinin her birimize daha farkındalıklı daha birlik içinde huzur ve barış dolu, mutlu, sağlıklı bir yıl olmasını, yaşamınızın en güzel yılını geçirmenizi temenni ediyorum.

Sevgiyle kalın,